Atatürk Havalimanı’nda kan bağışı kampanyası

Kampanyanın tanıtım törenine, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç ile bazı vatandaşlar katıldı.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ulutaş, törende, kan bağışına yönelik faaliyetleri desteklediklerini söyledi.

Kan bağışıyla insanların can kurtarmanın yanında kendi sağlığını da kurtardığını belirten Ulutaş, “Çünkü senede en az iki kere kan vermek sağlıklı bir insan için şart. Kan verdiğin zaman hücreleri de yeniliyorsun. Hem insani hem de İslami bir hizmettir” dedi.

PİLVAK Yönetim Kurulu Başkanı Belpınar ise kampanyayı çatışmalarda yaralanan güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlendiklerini ifade etti.

Kampanyaya katkıda bulunanlara teşekkür eden Belpınar, “Gelen, giden yolcuların, karşılayan vatandaşların, buradan çalışan görevlilerin ve diğer tüm insanların kan bağışı konusunda katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Genç de kurum olarak her türlü afet ve sıkıntılı durumlarda kan ihtiyacını mutlaka karşıladıklarını belirtti.

Türk Kızılayının Güneydoğu’daki olaylarla ilgili gerekli tedbirleri de aldığını dile getiren Genç, “Bu çerçevede yapılan onurlu ve güzel davranıştan dolayı biz de mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde kurulan stantta vatandaşlar ile çalışanlar kan bağışında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.