Akciğer Hastalıklarından Kurtulmak İçin Şifalı Bitkiler

Öksürükten korunmak ve kurtulmak için yapacağınız doğal bir karışım size iyi gelecektir. Bir soğanı iri şekilde kestikten sonra bal ile dolu bir kavanozun içine koyarak karıştırdıktan sonra 1 gün süre ile bekletiniz. Daha sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bir çorba kaşığı kadar bu karışımı yemeniz öksürüğünüze ve soğuk algınlığınıza iyi gelecektir.

Nefes darlığı için işe yarayan bir karışım ise şu şekilde hazırlanmaktadır. Kekik ve naneyi kaynayan suyun içinde 15 dakika bekleterek demleyiniz. Bu suyu süzdükten sonra içerisinde arı sütü ekleyerek şerbet kıvamına gelene kadar karıştırınız. Sabah, öğle ve akşam günde 3 defa olmak üzere bu şerbeti içiniz.

Zatülcenp hastalığı içinse, sığır veya at kuyruğu, yer meşesi, ciğer otu, mürver ve gelincik çiçeğini bir kaba koyarak haşlayınız. Haşladıktan sonra biraz demlenmesini bekleyiniz ve süzünüz. Süzülen bu suyu, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa içiniz.

Zatürre için ve yine kaynatıp, haşladıktan sonra içebileceğiniz bazı şifalı bitkiler ise, hatmi çiçeği, incir, köpeküzümü, menekşe ve sığır kuyruğudur. Hazırlamış olduğunu bu demlenmiş bitkileri sabah,öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa içiniz.

Hem bronşit hem de astım için iyi gelen çeşitli şifalı bitkiler ise şunlardır.

–         Öksürük otu

–         At kuyruğu

–         Karakafes otu

–         Ebegümeci

–         Meyan kökü

–         Sibirya ve Amerikan ginsengidir.

Verem hastalığına iyi gelebilecek şifalı bitkiler ise, ayva, kırmızı ayrık otu, üzüm ve çalı kavağı yaprağıdır.

Akciğer kanserini önlemede ise brokoli ve havuç en çok bilinen şifalı bitkilerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.