Anasayfa » Genel » Zayıflamak ve aynı kiloyu korumak
Zayıflamak ve aynı kiloyu korumak
Zayıflamak ve aynı kiloyu korumak

Zayıflamak ve aynı kiloyu korumak

Zayıflama ve kilo kaybını devam etmek sadece kalori kesintisi, toplam gıda alımında azalma veya bir egzersiz programını izlemek değildir. Kilo vermek ve bu kiloyu aralıksız muhafaza etmek, derhal oluşan ve daha sonra unutulan bir şey yok yaşam boyu devam edecek bir süreçtir. Her birimiz geçici değişim­ler gerçekleştirmek ve sonuçları anında bakmak istersek bu gerçekçi olmaz.

Gövde ağırlığını kabul etmek
ilk kez ve en başta ele alması gereken, karoser ağırlığı takıntısını geride bırak-manızdır. vücut ağırlığı bir numaralı sorununuz olmamalıdır, amacınız ceset kom­pozisyonu ve sıhhat olmalıdır.

Kilo alımı yaşlandıkça kaçınılmazdır. Metabolizmamız reşitlik yıllarına kıyasla her on yılda %3-5 oranında yavaşlar. Yaşamı her tarafında herhangi bir kilo sorunu olmayan bir bayan veya erkek için yetişkinlik yıllarında 5-7 kilo alması acayip değildir. Ek siklet miktarı denetim altına alınabilir. Bu fazladan kilolar, kayda değer herhangi bir sıhhat riskine katkıda bulunmamalıdır. Oysa kilo büyüme düze­yimiz 9 kilo veya daha fazlasına çıkarsa bilhassa bu kilolar, vücudun hayat organlarını çevreleyen bölgelerde ise dikkat etmemiz gerekir. Aşırı kilo ortaya çık­tığı süre sağlık durumu riskleri ve rahatsızlık riski artar ve hatta erken ölümler meydana gelebilir.

Banyo tartısı, siklet sorununuza tek yol gösterici olmamalıdır. Banyo tartınız­dan kurtulun ya da en azından her gün gözünüzün önünden uzak tutun. Banyo tartısındaki sayılara odaklanmak, davranışınızda hasara niçin olur. Tartıdaki rakam bir birey olarak sizi yansıtmaz. Karoser ağırlığı, jurnal su ağırlığından nedeniyle ve aylık kadınlarda adet döngüsünden dolayı iniş çıkışlıdır. Sağlığa odaklanın, ağırlığa yok. Eğer banyo tartısında tartılmanız gerektiğini hissediyorsanız, bunu haftalık veya aylık olarak günün aynı saatinde, üzerinizde giysi olmadan ve aynı tartıda yapın.

Kilo tahsis etmek ve dinç bir ağırlığı gözetmek, sadece kalori kısıntısından daha fazlasını gerektirir. Dinç yeme ve olumlu yaşam tarzı alışkanlıklarının bir arada olması yaşam boyu sürecek bir yaklaşma gerektirir.

Kim olduğunuzu kendi kendinize kabul edin. Herkes uzun veya kısa değildir. Herkes ince ve formda da yok. Bütün yaşamınızda kilonuz bir sorun olacaksa yetişkinliğinizde vücudunuzda toptan bir değişim yapmanız kuvvet olabilir. Yalnızca olabildiğiniz en iyi ve en dinç kişi olmayı hedefleyin. Kim olduğunuz, kendi kendiniz için ne yapabildiğiniz ve çevrenizdekilere ne hissettirdiğiniz hakkında olumlu düşünmeyi öğrenin. Yapabileceğinizin en iyisini yapın ve olabildiğinizin de en iyisi olun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.