Yürek damarlarında genişleme belirtileri

Yürek damarlarında genişleme belirtileri

Yürek yaşamsal organlarımızdan birisi olduğu için, kalple aracısız olarak ilişkisi bulunan, kalpte problem yaratan her türlü sorunların husule gelmesi, yaşamımız açısından büyük bir tehlike oluşmuş demektir. Kalp damarında genişleme olması da…

Kalp yaşamsal organlarımızdan birisi olduğu için, kalple aracısız ilişkisi bulunan, kalpte problem yaratan her türlü sorunların husule gelmesi, yaşamımız açısından büyük bir tehlike oluşmuş demektir. Yürek damarında genişleme olması da kalbimizi ilgilendiren bir problem olduğu için, kalp damarlarında genişlemenin belirtileri mutlaka dikkate alınmalı ve bu belirtileri yaşayanlar anında uzman kalp doktorunun yolunu tutmalıdır. Peki, kalp damarında genişleme belirtileri nelerdir?

Yürek damarında genişleme belirtileri

Yürek damarlarında genişleme olmasının belirtileri başında yürek ritminde hissedilen uyumsuzluk ve kuralsızlık geliyor. bununla birlikte genişlemiş olan kalp damarının geçtiği bölgede şiddetli ağrılarda vuku bulmaktadır. Ağrılar ekseri sırt, karın ve belde hissedilir. aynı zamanda yürek damarında genişleme belirtileri olarak karın ve bel bölgesinde yürek gibi atan şişliklerden de bahsedilebilir.

Yürek damarlarında genişlemenin belirtileri olarak bayılma, bulantı, kusma, kan basıncının düşmesi, nabzın çok hızlanması, soğuk soğuk terleme, ağızda kuruluk ve solukluk gibi şikayetlerde ortaya çıkmaktadır. Bu nesil şikayetlerin bir kaçını benzer anda yaşıyorsanız mutlaka uzman bir hekime başvurmalısınız. Çünkü yürek damarlarında genişleme olması son derece önemli bir rahatsızlıktır. Genişleyen damarın patlaması sonucu ölüm gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.