Yumurta zarının faydası!

Formülasyonu Türk İlaç firması olan Vefa İlaç Ar-Ge birimi tarafından geliştirilmiştir. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Takviye Edici Gıda Onay Numarası* alarak piyasaya sunulan Türkiye’deki TEK** yumurta kabuğu zarı preparatıdır.

Yumurta Kabuğu Zarı efsanesi nedir?

Yumurtanın beyazı ile koyu renkli sert dış kabuğu arasında kalan ince zar yapısı, yani kahvaltılarda haşlanmış yumurtayı yerken soyup çıkardığımız soğan zarı benzeri yapı meğer PROTEİNce zengin çok faydalı bir maddeymiş.

Amerika’da Likit Yumurta üreticisi olan hammaddeyi satın aldığımız şirket,  at çifliğine yakın bir yerde konumlanmıştır. Atlara yem olarak verilen atık yumurta kabuklarının etkileri özelikle hasta ve yaşlı atlar üzerinde performansa pozitif bir etki yarattığı için göze çarpmıştır.

Ardından yapılan incelemeler sonucunda görülmüştür ki yumurtanın kabuğu KALSİYUMca zengin, zarı ise PROTEİNce zengindir. Yumurta Kabuğu Zarı %88 oranında eklem-kemik yapısına giren kollajen, elastin, glukozaminoglikanlar gibi proteinleri içermektedir.

Yumurta Kabuğu Zarını kahvaltıda yesek olmaz mı?

Bir yumuşak kapsül Nemolix C3 36 adet yumurta kabuğu zarının konsantre halini içerdiği için bir günde bu kadar çok yumurta kabuğu zarı yemek mümkün olmayacaktır. Ayrıca içeriğine eklenilen diğer faydalı bitkisel ekstreler ile daha hızlı cevap alınmaktadır.
Zerdeçal;  biz Türk halkı olarak Zerdeçal’a yabancı değiliz de siz TAB İlaç olarak hangi amaçla ürüne eklediniz?

Zerdeçal sizin de ifade ettiğiniz gibi Türk halkına yabancı bir bitki değil. İnsan vücudu üzerine olan faydalı etkileri de saymakla bitmez; anti-kanser etkisi, hücre koruyucu etkisi, anti-oksidan etkisi gibi… Biz TAB İlaç olarak zerdeçal ekstresini de yurt dışından patentli bir üreticiden tedarik ediyoruz. Hatta şöyle bir bilgi de vermek isterim, Nemolix C3 marka adındaki C3 ifadesi Curcumin C3 (Zerdeçal ekstresi)’ den gelmektedir.

Bosvelik asit de ürünün içeriğinde bulunan diğer etkin maddemizdir. Kemik dokularının içerisinde kan damarları yoktur ve kemik dokusunda bulunan hücreler çevrelerindeki kan damarlarından beslenirler. Beslenemeyen hücreler yaşamsal faaliyetlerine devam edemez ve hücre ölümü gerçekleşir. Bizim Ağrı olarak hissettiğimiz durum çoğunlukla bu mekanizma ile başlar. Bosvelik asit tam da bu noktada kemik dokunun etrafının kanlanmasını arttırarak hücreyi korur ve aynı zamanda yumurta kabuğu zarından gelen proteinlerin buraya ulaşmasını kolaylaştırır. Ayrıca asidik yapısından dolayı güçlü ve doğal anti-inflamatuar etki göstermektedir.

TAB İlaç hakkında bize başka neler söyleyebilirsiniz?

Bu soruyu çok yerinde sordunuz, öncelikle teşekkür ederim. TAB İlaç üretim tesisi, Vefa İlaç, Beylikdüzü OSB’ de İlaç üretim GMP sertifikasına*** sahip ve besin takviyesi de üreten bir tesistir. Normalde doğal destek ürünlerinin (takviye edici ürünlerin), bu kadar kaliteli şartlarda üretilmesi koşulu yoktur. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının işletme kayıt numarası ve Takviye Edici Gıda Onay numarası bu tarz doğal destek ürünlerini üretmek için yeterlidir. Biz TAB İlaç olarak Türk halkının kullanımına sunduğumuz ürünlerin DAHA KALİTELİ ve beşeri ürün üretim şartlarına sahip olmasından gurur duyuyoruz. Tüm rakiplerimizi de bu şekilde üretim yapmaya davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.