Yardımseverliğin ve umudun güzel bir örneği

Lösemi hastası Erol Karayaz‘ın tedavisi için ciddi miktarda para gerekiyordu. Yardım eli duyarlı ilçe insanlarından uzandı. Kent Konseyi’nce başlatılan kampanyada tedavi giderlerini karşılayacak miktarda para temin edildi. 

Kampanyanın tamamlanmasıyla ilgili Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile basın toplantısı yapan Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç, toplanan paranın 287 bin 343 lira olduğunu açıkladı.

1 LİRA VEREN DE OLDU, 27 BİN LİRA VEREN DE

19 yaşındaki Karayaz’ı kurtarmak için seferber olan 3 bin 253 kişi, en düşük 1, en yüksek de 27 bin 700 lira bağışta bulundu.

Üzgeç, Erol Karayaz’a yardım kampanyası için bir ay süreli izin aldıklarını hatırlatarak şöyle konuştu: “Ayvalık‘ta yerelde duyarlı insanlar bankada çok kuyruk olabileceğini, makbuz karşılığı da bağış yapılabilmesi gerektiğini söylediler. Bunun için de izin aldık ve 10, 20, 50 liralık makbuzlar bastırdık. Bin 793 kişi makbuz karşılığı bağışta bulundu. Makbuzla bağış yapanların içerisinde birer ikişer lira verenler oldu. Hem Ayvalık içinden hem Türkiye genelinden ve yurtdışından yardım yapanlar oldu, yardımsever dostlarımız oldu. Toplam olarak makbuz karşılığı 27 bin 440 lira, bankaya yatırılan miktar ise 259 bin 903 lira 93 kuruş. Toplamda ise 287 bin 343 lira 93 kuruş bir aylık süre içerisinde toplandı.”

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer (solda), Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç

ÜNLÜLER DE DESTEK VERDİ

İlacın ilk dozunun alınması için gereken miktarın ödendiğini ve tedavinin başladığını hatırlatan Üzgeç, “Doktorlar yeni reçete yazdığında bu ilacın bedelini de Eczacılar Birliğinin hesabına aktaracağız. Kampanyamıza destek veren ünlülerimiz de oldu ancak isimlerinin açıklanmasını istemediler. Kampanyaya bir kişi 27 bin 700 lira ile destek oldu. Şu anda Erol Karayaz’ın ihtiyacı olan para toplandı” diye konuştu.

19 yaşındaki Erol Karayaz'ın tedavisi İzmir'de özel bir hastanede sürüyor.
19 yaşındaki Erol Karayaz’ın tedavisi İzmir’de özel bir hastanede sürüyor.

Kampanyaya sosyal medyada, belediye web sayfasında duyurulmasında ve nakit bağışta büyük katkısı bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise bir ayda bu paranın toplanmasının insanların ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

PARA TAMAM, SIRA TEDAVİ SONRASI GELECEK GÜZEL HABERDE

Gençer, “Birlik beraberlik içinde yapılan bu kampanyada Erol kardeşimizin bu alınan ilaçla hastalığı yenmesini sağlayacağını hepimiz biliyoruz. Bu kampanyada katkısı bulunan herkesi kutluyorum. İnşallah tedavi sonrasında da hepimizi mutlu edecek haberi bekliyoruz” dedi.