Anasayfa » Cilt Sorunları » Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?
Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?
Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?

Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde bazılarımızın ise yalnızca göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, insancıl kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Birçok yağ bezesi göz çevresinde minik boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir tedavi yöntemi uygulamaya lüzum olmayan kistlerdir. Aslında kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri hemen şimdi bilinmiyor. Oysa ciddi boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri tehlike teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun öteki bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri artan bir şekilde büyüyor ve sızı gibi çeşitli şikayetlere yol açıyorsanız, lokal uyuşturma aşağı bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp bitmiş kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Fakat sizi rahatsız etmiyorsa, tedavi edilmesine de lüzum değil demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.