Sperm Sayısı Nasıl Arttırılır

Sperm Sayısı Nasıl Artar sorusunun yanıtı aslında bir tane değildir bunu sağlamanın bir kaç yolu vardır.Beslenmeden,kilonuza ve alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişir.
Sperm sayısını aldığınız besinler ve takviyeler artırır.Bu konuda en etkili bitkisel destek Çakşır Yaprağı Suyudur.Bu su yüzyıllardır cinsel gücü artırıcı özelliğinde dolayı kullanılmaktaydı son yıllarda bu özelliğinin yanında sperm sayızınıda önemli ölçüde artırdığı ortaya çıkmıştır.

Sperm Sayısına Etki Eden Diğer Faktörler

1- Sigara sperm sayısını, hareketini ve yapısını olumsuz etkiler. Sigara içen erkeklerin eşlerinde düşük ihtimalinin arttığı belirlenmiştir.
2- Alkol impotans ve sperm üretiminin bozulmasına neden olur. Kronik alkolizm vakalarında testisler küçülür, testosteron üretimi bozulur.
3- Uyuşturucu maddeler sperm kalitesini ve üretimini olumsuz etkiler. Bu maddeler hormonal dengesizliklere de yol açar.
4- Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimini olumsuz etkiler, bu etki geçicidir.
Antibiyotiklerin birçoğu, parazit ilaçları, depresyon, mide ülseri, hipertansiyon ve alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçların erkek üreme sağlığını olumsuz etkilediği gösterilmiştir.
5- Kemoterapi kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimine zarar verir. Bu ilaçların bir kısmının etkisi kalıcı olabilir. Kemoterapi öncesinde bu hastalardan ileride kullanılmak üzere sperm örnekleri alınarak dondurulabilir.
6- Radyasyon testislerde sperm üreten hücreler radyasyona çok duyarlıdır. Meydana gelen hasarın derecesi ve kalıcılığı radyasyon dozuna bağlıdır. Radyoterapi gören hastalarda sperm üretimi 3-5 yıl içinde tekrar başlayabilir.
7- Yüksek ısı özellikle sauna ve sıcak su banyoları sperm üretimini olumsuz etkiler.
8- Haşere ilaçları da sperm üretimini olumsuz etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.