Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Korunma Yöntemi

Üst solunum yolu enfeksiyonlarının artış gösterdiği kış aylarında en çok soğuk algınlığı rahatsızlığı ile karşılaştığımız için, bu yazımızda sizlere soğuk algınlığından korunmanın yolları hakkında bilgiler sunacağız. Soğuk algınlığı ve grip için yapmanız gerekenlerin başında ise düzenli ve sağlıklı besinler tüketmek gelirken, aynı zamanda vitamin bakımından zengin olan meyveler tüketilmelidir. İşte sizlere soğuk algınlığını önlemenin yolları hanımlar ve beyler.

Soğuk Algınlığına Karşı Beslenme Önerileri

En önemlisi hastalığa yakalandıktan sonra iyi beslenmek değil yakalanmadan önce bağışıklık sistemini kuvvetli tutmaktır.

Beslenme ve diyet uzmanları, dengeli beslenerek gribal enfeksiyonlardan nasıl korunabileceğinizi anlatıyor!

Öncelikle vitamin desteklerinden değil gıdalardan destek almamız gerekir. Tamamlanmış bir besin içeriğinin ancak sadece besinlerden alınabileceği unutulmamalıdır.

İzole edilmiş bir vitaminin vitamin hapı olarak alınması ile besin içerisindeki kompleks halinde alınması arasında vücutta biyoyararlılık açısından büyük fark yaratır.

Örneğin portakal yemek sadece C vitaminini ilaçtan almaya göre ek olarak bağışıklık sistemini destekleyen Magnezyum, folat, B6 ve antioksidanları da beraberinde getirir.

Uzmanların yaptıkları bu açıklama, sadece C vitamini almanın çok da doğru olmadığını gösteriyor.

Dengeli beslenerek sağlığımızı koruyabileceğiz demekki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.