Sevişirken Dikkatli Olun

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre her sene binlerce insan seks sırasında yaralanma şikâyetiyle doktora başvuruyor. Kas zedelenmesi seks kazalarının ilk sırasında yer alırken, bel incinmesi, sırtta ve cinsel organda tahriş, boyun tutulması ve parmak kırılması da başlıca şikâyetler arasında. Özel bir firma tarafından 1000 yetişkinle yapılan araştırmada, araştırmaya katılanların yüzde 5’inin hayatlarında en az bir kere seks kazası yüzünden doktor raporu alıp ertesi gün işe gitmediği de ortaya çıktı.

Araştırmaya göre, seks sırasında vücudundaki kemiklerden herhangi biri kırılanların oranı yüzde 2, seks sırasında ya da sonrasında mutlaka acı hissetmiş olanların oranıysa yüzde 75. Araştırmaya katılanların yaklaşık yarısı, yaralanmanın acısını ertesi sabah hissettiklerini söyledi. Uzmanlara göre seks yapılan mekânda batıcı, kesici, delici maddeler bulunmamalı. Bu yüzden kanepeler riskli bulunuyor. Kkanepe üzerinde unutulan bardak ve anahtar gibi cisimler yaralanmalara neden oluyor. Uzmanlar halı üzerinde seks yapmanın da doğru olmadığını söylüyor. Araştırmaya katılanlar arasında, halı üzerinde seks yaptığı için cildi tahriş olanların oranı da yüksek.

 

Araştırmaya göre, seks kazaları maddi kayıba da neden oluyor. İngiltere’de seks yaralanmaları tedavisinde yılda ortalama 154 pound (yaklaşık 350 TL) harcandığını söyleyen araştırmacılar, ameliyata varan yaralanmaların masrafının kişileri zor durumda bıraktığını anlatıyor. Seks kazaları en çok kısa süren ve biraz da aceleye getirilen ilişkilerde yaşanıyor. Yabancı cisimler ve seks oyuncaklarının yanlış kullanımı da kazalara neden oluyor.

EN ÇOK GÖRÜLEN SAKATLIKLAR

1) Kas zedelenmesi
2) Bel sakatlığı
3) Battaniye yanığı
4) Boyun tutulması
5) Bilek ya da dize darbe
6) Omuzda çürük
7) Diz burkulması
8 ) El bileği burkulması
9) Ayak bileği burkulması
10) Parmak bükülmesi

EN TEHLİKELİ YERLER

1) Kanepe
2) Merdivenler
3) Otomobil
4) Duş
5) Yatak odası
6) Sandalye
7) Mutfak masası
8 ) Bahçe
9) Tuvalet
10) Dolap içi (The Daily Mail)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.