Savaşın acısını yüzünde yaşıyor

Yüzündeki savaş izlerinin silinmesi için annesi ve kardeşleriyle Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gelen Muhammed Hacı Ahmet’in yaşadığı korku yüzünden okunuyor. İdlib’deki evlerine savaş uçaklarının attığı varil bombası sonrasında hayatı tamamen değişen Ahmet, estetik ameliyat olarak hayata yeniden başlamak istiyor.

Beş çocuk annesi İzdihar Hacı Ahmet (30), savaşın evladının hayatını kararttığını söyledi.

“Evimize savaş uçakları bomba yağdırdı ve sonrasında çocuğum bu hale geldi” diyen Ahmet, şunları kaydetti:

“Gül yüzlü evladım belkide bir daha eski haline dönemeyecek. Çok acı çekiyor, estetik ameliyat olur düşüncesiyle 40 gün önce Türkiye’ye geldik. Yaklaşık 6 ay önceki bombardımanda evimiz tamamen yandı. Evimize saldırı olduğu sırada içeride ben ve 5 evladım daha vardı. Ortalık mahşer yerine döndü. O panikle diğer çocuklarımı çıkardım. Bir tek Muhammed’i çıkaramadım ve bu hale geldi. Buna sebep olanları Allahım kahretsin. Türkiye’ye geldim çünkü burada çocuğumun estetik ameliyatı olarak hiç olmazsa insan içine çıkacağı bir duruma gelmesini istiyorum. Eşim Suriye’de kaldı. Burada hem maddi sıkıntıyla hem de çocuğumun sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorum.”

GÜNEŞE ÇIKAMIYOR ÇÜNKÜ SICAKTAN GERİLEN YÜZÜ ACI VERİYOR

Suriye’de götürebilecek bir hastane kalmadığına dikkati çeken Ahmet, “Oğlum, ağır yaralı olarak bir kaç kez tıbbı imkanların olmadığı sağlık evlerinde tedavi gördü. Ama bu yeterli olmadı. Reyhanlı’ya kısa süre önce geldik. Bizim sesimizi duyacak hayır sahiplerini bekliyoruz” diye konuştu.

Anne Ahmet, Muhammed’in güneşe çıkamadığını, çıktığı zaman derisinin sıcaktan gerildiğini ve bunun da kendisine büyük acı verdiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.