Anasayfa » Kadın Sağlığı » Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri
Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri
Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri

Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri

Kadınların korkulu rüyası rahim ağzı kanseri riskleri ve rahim ağzı kanseri çare edilmezse ne olur sorunun yanıtı makalemizde sizlerle paylaşıldı. Çare edilmediğinde rahim ağzı kanserinin tehlikeleri bakın neler.

Rahim ağzı kanseri ilerlediği süre fazla ciddi tehlikeli sorunlara yol açabilir. Kadın hastalıkları aralarında günümüzde en sık rastlanan kanser türlerinden biri olan rahim ağzı kanseri, çare edilmez, tedavisi yarım kalır veya hastalar doktorlarının tavsiyelerine uymazlarsa rahim ağzı kanseri tehlikeleri giderek büyür.

Rahim ağzı kanseri tehlike faktörleri başında, genetik etmenler birincil sırada yer almaktadır. Ailesinde kanser öyküsü yer alan kadınlarda rahim ağzı kanseri tehlikesi daima öteki kadınlara oranla daha fazladır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, aşırı şişman olma durumu, sigara kullanımı ve hiç doğum yapmamış olmada, rahim ağzı kanserini tetikleyen etmenlerdir.

Rahim ağzı kanseri çare edilmediği süre, kanserli hücreler yayılmaya devam eder. Her hastalıkta olduğu gibi, rahim ağzı kanserinde de erken teşhis ve tedavi çok büyük önem taşır. Somurtkan durumda rahim ağzındaki değişime uğrmış hücreler, kanser hücrelerine dönüşerek rahim ağzının dış kısmında sınırları belirlenmiş bir kanser oluşturur ve rahim ağzının diğer katlarına ve diğer organlara yayılır.

Erken dönemde rahim ağzı kanseri tedavisi %95 oranında fayda gösterir, süre geçtikçe çare şansı azalır. Uyumlu olarak her kadının jinekolojik muayeneler ve tarama testleri yaptırması nasihat edilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.