Şahsiyet bozuklukları
Şahsiyet bozuklukları

Nevrozlar

Eğer gerçekte ister, azmeder, irade gösterir ve uygularsanız çok büyük bir metamorfoz yapabilirsiniz. Bu kitabı okuyan gençlerin şayet derhal hepsi okurken heveslenecekler, kendilerinde böyle bir başkalaşım yapmayı isteyeceklerdir. Ama elbette oysa tümü elde edemeyecektir bu ruh halini. Sadece gerçekte isteyen, irade ve istikrar bildiren ve pes etmeyenler bu ruh haline ulaşacaklardır.

Kendinizde böylesine olumlu bir değiştirme yapmanız bu yaşlarınızda da ileriki yaşlarınızda da sizin için fazla yardımsever olacaktır. Bu yaşlarda böylesine hoş bir irade göstermeniz keza kendinize güveninizi ve saygınızı artıracak ayrıca de çevrenizin saygısını kazanmanıza yol açacaktır. Kişilikli, özgüvenli, dengelenmiş, aklı başında, ruh hali son derece normal bir insan olmanız elbette ancak size haklı bir saygınlık kazandıracaktır. Kitapta anlatılanları başvuru formu konusunda ara sıra zorlanabilirsiniz. Alıştığınız, vaktiyle beri alışılmışlık haline getirdiğiniz huylarınızdan, kişilik özelliklerinizden vazgeçmeniz ilk etapta basit gelmeyecektir. Fakat değiştirdiğiniz her özellik kendinize olan güveninizi artıracak ve diğerlerini değiştirebilmeniz için size cesaret verecektir.

Niçin yıllarınızı boşu boşuna harcayasınız ? Bundan Başka ömrünüzün en kıymetli, en verimli, en sağlıklı dönemlerini niçin ruhen sağlığa zararlı ve dengesiz bir insanmış gibi geçiresiniz? Nasıl olsa eninde sonunda ruhen dengeli bir insan olmaya karar vereceksiniz. Neden yetişkin olmayı bekleyesiniz ? Bu değişiklikleri yaptığınızda sakın gençliğinizin kıymetini bilmediğinizi, ömrünüzün en bereketli yıllarını biteviye, hayattan müsamaha almadan, can sıkıcı bir ruh haliyle geçireceğinizi düşünmeyin. Bu yanlış olur. Çünkü belli başlı, kişilikli, ruhen dengeli, sağlıklı olduğunuzda hayatın değerini daha iyi bilir, yaşamınızdan daha haz alırsınız. Çünkü kendinize saygı duyarsınız. bu nedenle bu konuyu mükemmel değerlendirin. Daha önce de belirttiğimiz gibi bazılarınız bu anlatılanları uygulayacak, bazılarınız ise uygulamayacaktır. Lakin bilmelisiniz ki erişkin bir insan olup geri dönüp baktığınızda bunları uygulamış olmaktan ötürü kendinizle gurur duyacaksınız. Yaşıtlarınızın pek çoğunun önüne geçecek, onların yıllar sonra kavradığı gerçekleri siz yıllar önce fark etmiş ve yaşayan olacaksınız. Bu şüphesiz ancak koskocoman bir menfaat olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.