Muhabere parmağının boyu prostat kanseri belirtisi

Muhabere parmağının boyu prostat kanseri belirtisi

Dikkat Çekici parmağınızın uzunluğu ile prostat kanseri arasında bir bağlantı olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Eminim ancak hiçbiriniz bu olasılığı daha önceden aklınıza getirmemişsinizdir. Fakat yapılan çalışmalar, baş parmağı ile prostat kanserinin…

Sinyâl parmağınızın uzunluğu ile prostat kanseri aralarında bir temas olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Eminim ancak hiçbiriniz bu olasılığı daha önceden aklınıza getirmemişsinizdir. Ama yapılan araştırmalar, baş parmağı ile prostat kanserinin arasında bir senet olduğunu ortaya koydu.

Erkeklerin kabusu haline gelen ve birçok erkeğin başına tasa olan prostat kanserinin, bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmaya göre dikkat çekici parmağı yüzük parmağından uzun olanlarda görülme riski daha az. İngiltere’de yapılan araştırmaya 3 bin sağlıklı erkek katıldı. Bu erkeklerden muhabere parmağı uzun olanların prostat kanserine yakalanma riskinin %33 oranında eksik olduğu kanıtlandı.

Dünya genelinde her yıl sıradan 254 bir erkek prostat kanseri nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Sinyâl parmağı ile olan incelemeler daha önce saldırganlık, doğurganlık, spor yeteneği ve güven arasındaki bağları da ortaya çıkarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.