At Kestanesi Faydaları

At Kestanesi Hakkında Genel Bilgiler

Görüntü itibariyle oldukça güzel ve masum görünen atkestanesi, bir insanı öldürebilecek kadar zehir içerdiği için halk tarafından pek toplanmaz. Ancak özellikle son yıllarda kozmetik alanında sadece dışarıdan sürülmek üzere atkestanesi kremi, at kestanesisolüsyonu ve at kestanesi yağı olarak hazırlanan atkestanesi, yaşlanmaya ve kırışıklara adeta savaş açtığı için kozmetik sanayinin gözde ürünlerinden biri olmuştur.

At Kestanesinin Yararları (Faydaları)

Atkestanesi, özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına, varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına, antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar.

Özellikle bayanların cildindeki kırışıklıklardan kurtulmak için botox etkili kremlerin özünde atkestanesi vardır. Bunun yanında yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildinizde oluşan kahverengi güneş lekelerine karşı son derece faydalı olan atkestanesi kremi kozmetik sanayinin kırışıklıların düşmanı olarak gördüğü en başarılı ürünlerindendir.

Bitkisel Tedavi, İbrahim Gökçek, Bitkisel Ürünler, Gökçek Gıda İlaç, şifa market

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.