Karnından 11 kiloluk tümör çıkartıldı

Ayşe Eser Sayınoğlu, karın ağrısı şikayeti ve şişkinlik nedeniyle kontrol için Marmaris’de bulunan bir özel hastaneye  gitti.

Tetikler sonucu karnında bir tümör tespit edilen Sayınoğlu, ameliyata alındı.

Ameliyatta Sayınoğlu’nun karındaki, yumurtalık kaynaklı 11 kilo ağırlığındaki tümör alındı. Ameliyatı yapan Op. Dr. Ünsal Aybek, “25 yıllık meslek hayatımda birçok ameliyata girdim böyle büyüklükte ve çapta tümör görmemiştim. Yumurtalık bölgesinden kaynaklanan bir kitle olduğunu yapılan incelemeler neticesinde belirledik. Böyle bir tümör ancak bir ile iki yıl arasında oluşabilir” dedi.

 Ayşe Eser Sayınoğlu ve Op. Dr. Ünsal Aybek

“KARNIM 1,5 YILDIR BÜYÜYOR”

Sayınoğlu da karnının 1,5 yıldır büyüdüğünü ve daha önce fıtık ameliyatı geçirdiği için yeniden fıtık olduğunu zannettiğini anlattı.

“Tümör olacağı aklımızın ucundan bile geçmedi, o yüzden doktora gelmeyi geciktirdim” diyen Sayınoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fıtık büyüyor’ diye düşünürken hastaneye gelince tümör olduğunu öğrendik ancak bu kadar büyük olduğunu tahmin etmiyordum. Tümörün bu kadar büyümesinde ihmalim var. Ağrım olmadığı için fark edemedim, o beni yanılttı. Ameliyattan sonra 10 kilogram kadar verdim. İnceldim, zayıfladım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.