Karın ağrısına ne iyi kazanç?

Karın ağrısına ne iyi kazanç?

Karın ağrısına ne iyi gelir veya karın ağrısı nasıl geçer evde diyorsanız sizler için karın ağrısına iyi gelen bitkisel çare yöntemlerinden bahsetmek isterim.

Karın ağrısı nasıl geçer evde diyorsan kendi çabalarınla bu sorunu çözmem mümkün. Başta karın bölgesi sıcak tutulmalı. Bunu sıcak su torbaları ile sağlayabilirsin. Gövde ısınması birlikte size bir rahatlama sağlayacaktır.

Karın ağrısına iyi gelen başka bir yöntemde masaj yaparak acıyı azaltmak. Karın bölgenize sağdan sola sonrasında bütün tersi olarak soldan sağa pozitif bastırmadan dairesel olarak ovalayın.

Sigara ve alkol kullanımı karın ağrısını artırır

Sigara ve alkol, vücudumuzun en büyük düşmanları arasındadır. Birçok rahatsızlığın nedeni olan sigara ve içki kullanan kişilerde karın ağrılarıyla daha fazla karşılaşırlar. Zararlı madde kullanımı mide zarını büyük miktarda hasar verir. Bu da karın bölgemizde canımızı yakan dayanılmaz acılara sebep olur.

Peki ne yapmalı!

Belli bin defa duydunuz fakat bırakmanız gerekiyor. Yok bırakamam diyorsan sigara ve alkol kullanımı en en düşük düzeye çekmeniz gerekir.

Karın ağrısını tetikleyen ürünler yalnızca zararlı maddeler mi? Değil natürel fakat çoğu etken olduğu gibi pul biber, acı biber, karabiber, kızartmalar ve çok yağlı gıdalar gibi ürünlerde gelmektedir.

Midenizi aşırı batmış tutmakta karın ağrısına niçin olacaktır. Midenizi muhtemel oldukça hafif tutun. Ağır yemek yerine bol bol salata tüketip taze meyve suları içebilirsiniz.

Ağır iki övün (öğlen, akşam) yerine bunu 4-5 hafif övün olarak böle böle yemeye çalışın.

Karın ağrıların başlıca sebepleri nelerdir?

Karın ağrısı iyi gelen nebati öneriler

 • bir tutam kuru veya yaş nane bir adet tüm limon, parçalara ayrılıp kaynatılarak suyu içilir.
 • Portakal kabuğu Rezene, benzer miktarda karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.
 • 100 gr. çörek otu 1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek yemek kaşığı ağrı olduğu süre yenir.
 • Papatya, biberiye, lavanta, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılıp dere gibi içilir.
 • Biberiye yağı, kekik yağı, ufak çocukların göbeğine ya da ayakaltına sürülür. Büyüklere 1 fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.
 • Bir arz tatlı badem içi havanda dövülmek su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Bilhassa bebeklerin ka­rın ağrısı için yardımcı olur.
 • Bir nehir fincanı kaynar suyun içine bir dere kaşığı nane ve kü­çük bir tutam limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer nehir fincanı içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir nehir kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan daha sonra ağalı durumlarda yu­dum yudum aç karnına kullanılır.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir dere kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir zaman beklendikten sonradan süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir su bardağı soğuk suyun içine bir dere kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten daha sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonradan birer yudum almak üzere günde altı yu­dum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
 • Bir nehir fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir dere kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir vakit beklendikten sonradan süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir akarsu fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonradan ağrılı durumlarda günde üç akarsu kaşığı aralıklarla birer akarsu kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dolarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasın­dan ötürü sakıncalıdır.
 • Bir nehir fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir akarsu kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonradan süzülerek günde üç öğün birer dere fincanı içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir akarsu kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten daha sonra süzülerek günde üç öğün birer akarsu fincanı içilir.
 • Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı ka­tılıp kaynatılmasının gerisinde süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda en ince ayrıntısına kadar dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının gerisinde, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üstüne yârim kahve fincanı yakılmış ve dövül­müş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten daha sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbent ’in arasına konulup karın bölgesinin üstüne bağlanır.
 • Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir dere kaşı­ğı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun hali­ne getirildikten sonra yenilir.
 • Bir nehir fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten daha sonra süzüle­rek günde üç öğün birer dere fincanı içilir.
 • Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir akarsu kaşı­ğı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.
 • Bir adet kocaman baş soğan çırpıcı yardımıyla sıkıldıktan daha sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir akarsu kaşığı ka­tılarak içilir.
 • Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kavgalı ütü gezdirilir.
 • Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır.
 • Nane, yatıştırıcı etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir.
 • Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye asistan olur.

Şunu da belirteyim her hastalıkta olduğu gibi birincil öncelik doktorunuza danışmak olmalıdır. Karın ağrısına ne iyi gelir yazısındaki bilgiler, kolay karın ağrısı çeken kişiler için bitkisel tavsiyelerdir. Ağrılarınız şiddetliyse lütfen ilk doktorunuza sorun ve doktor tavsiyesi olmayan bir ilacı kullanmayın lütfen. Sağlıcakla kalın.

Çocuklarda Karın Ağrılarının Nedenleri

Anne babayı en fazla telaşlandıran durumlardan bir parça başına çocuklarda görülen karın ağrılarıdır. Karın ağrısı bir fazla sebepten kaynaklanabildiği gibi gelecek hastalıkların habercisi olur. Bu hastalıklar fazla ciddi bir afiyet problemi olmasa da ciddiye almakta fayda var. İşte çocuklarda görülen karın ağlarının sebepleri:

 • Kabızlık çocuklarda uzun süreli karın ağrısına sebebiyet verir.
 • Çocuklarda bağırsak ve mide enfeksiyonları böylece sık görülür. Bu enfeksiyonlar beraberinde ishal, alev ve kusmayı getirir.
 • Gaz sancısı da karın ağrısına sebebiyet verir.
 • Tavuk, et, balık gibi gıdaların tüketilmesi sonucu çocuklarda gıda zehirlenmesi görülebilir ve karın ağrısı meydana gelir. Bunu ishal takip eder.
 • Psikolojik ağrılar
 • Karaciğer Iltihabı

Bebeklerde Karın Ağrısına Ne İyi Kazanç?

Hayatın neşe kaynaklarından biri olan bebekler, fazla alıngan canlılar olarak dünyaya gelmektedir. Yediklerinden giydiklerine kadar tedbirli faydalanmak, bebeklerin çok daha yerinde koşullarda gelişmesine muavin olacaktır. Bebeklerin karın ağrısı çekmeleri, kimi süre doğal karşılanması gereken bir durumdur. Genellikle gaz sıkışmasından nedeniyle oluşan bu ağrıları onarmak için bebek masajı uygulamak gerekecektir. Bebeklerin birkaç ay geçene dek bu problemle karşılaşmaları fazla normaldir. Sindirim sisteminin bütün olarak işlevini yerine getirmemesi, gaz sıkışması problemini, dolayısıyla karın ağrısını beraberinde getirecektir.

Bebeklerin gaz sıkışmasından nedeniyle yaşadıkları karın ağrıları, basit masaj teknikleriyle giderilebilmektedir. Her karın ağrısının bu sebepten ortaya çıkacağı da düşünülmemelidir. Sürekli ve şiddetli karın ağrısı, kimi vakit hastalıkların habercisi olabilir. Fazla nadir olarak görülse de karın ağrısının sebebi apandisit deha olabilir. Ağrının şiddetli ve kronik ülkü gelmesi, doktora başvurmanız gerektiğini muhabere etmektedir. Onun haricinde norma karın ağrısının çözümü, yukarıda da bahsedildiği üzere bebek masajından geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.