Karadut Ne İşe Fayda?

Karadut Ne İşe Fayda?

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi karadutun faydaları…

Karadut şurubu geleneğimizin nadide ürünlerinden biridir. Ağız yarasına, boğaz iltihabına, diş eti iltihaplanmalarına, bilhassa çocuklarda görülen pamukçuğa büyüklerin kullandığı olmazsa olmaz bir şuruptur.

Beyaz dut ile çoğunlukla karşılaşsak da karaduta ulaşmak böylece da kolay değildir. Kırmızı meyvelerin genel özelliklerinden olan C vitamini ve antioksidan bileşikler bu meyvede de çokça vardır. Öyle fazla elementi, minerali ve vitamini içerir. İçerdiği tüm bileşenlerle kansere karşısında koruyucu etkisi vardır. Karadut bununla birlikte kan değerlerinin düzelmesinde, hücrelerin yenilenmesinde epeyce etkilidir.

Antioksidan içermesi nedeniyle bağımsızlık radikalleri de etkisiz ayla getiren bu meyve keza içildiğinde hem de sürüldüğünde cilt için de çok etkin bir bakım ürünü. Cildin canlanmasında kırışıklık oluşumunun engellenmesinde kullanılır. Kan dolaşımına da tesir etmesi nedeniyle bağışıklık sistemini destekler, organların sistemlerini de destekleyerek vücuda baskı katar.

Karadut şurubu bilhassa çocuklar için etkili bir doğal ilaçtır. Ağız yaralarında tanıdık en etkin doğal üründür. Kısa sürede ağız içi yaraların iyileşmesini sağlar. Bağışıklık sitemi demin oturmamış çocukların bağışıklığını destekler. Kansızlık sorununun önüne geçer. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.