Kanda Cerahat Nedir

Kanda Cerahat Nedir

Kanda Iltihap

Bildiğiniz üzere damarlarımızın her noktasında milyonlarca kan hücresi seyir etmektedir. Oysa bu seyirler her zaman sağlıklı bir biçimde kendini koruyamayabilir. Muhakkak durumlar karşı kan hücreleri olarak adlandırdığımız alyuvarlarda iltihaplanma meydana gelebilmektedir. Kanda iltihap, kan içerisindeki hücrelere bakteri ve virüslerin bulaşması ile oluşan bir hastalıktır. Bakteri ve virüsler büyüme gösterdikçe kan içerisindeki akyuvarlarda da büyüme gözlemlenir. Böylece kanın ana kayda değer hücresi olan alyuvarlar ise yavaş yavaş işlevselliğini yitirebilir. Cerahat daha da fazla yayıldıkça vücudun tümünü sarabilen bir duruma gelebilmektedir.

KANDA CERAHAT BELİRTİLERİ

Jurnal yaşantınızda karşılaştığınız bütün enfeksiyonlar doğrusu kandaki iltihabın başlıca sebepleri ve belirtileri arasında yer almaktadır. kapılan bir enfeksiyon sonucunda kanda irin oluşabilir ve gözle görülür belirtileri mevcuttur. Bu belirtiler halsizlik, yüksek ateş, nefes alırken göğüste oluşan sancı, saç dökülmeleri, ağız yaraları ve güneş ışığına aleyhinde duyulan hassasiyet olarak sıralanabilirler. bununla birlikte akciğerlerde meydana gelen nefes darlıkları ile enfeksiyonlar, romatizmalı ateş göstergeleri, zatürre ve bronşit gibi hastalıkların başlangıçlarını göstermeleri, senet doku hastalıklarına yakalanmak ve hiç beklenmediği anda kalp krizi riskinin çok yüksek seviyelere çıkması da asıl belirtiler aralarında yer almaktadır.

KANDA ILTIHAP NASIL ÖNLENEBİLİR?

Kandaki iltihabın en üye indirgenmesi ve tamamen değil edilmesi açısından öncelikli olarak iltihabın kurutulması gerekmektedir. Eğer cerahat tıbbi yollarla müdahale edilecek dek yüksek miktarlı değilse doğal yollarla da önlemek mümkündür. Dut meyvesinin kanda olan pozitif etkileri yüzyıllardır bilinmektedir. Dut sezonu açıldığında sıkça bu meyvenin tüketimine yer vererek, kurutup çayını da demleyerek gerçekten kandaki iltihabı kendi kendinize uzaklaştırmış olacaksınızdır. Bilhassa de 25 gün her tarafında hiç ara vermeden günde 2 kere aç karnına tüketeceğiniz dut çayı doğru irin en aza inecektir.

KANDA CERAHAT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Eğer kandaki cerahat miktarı doğal yollar ile aşılamayacak dek ciddiyse mutlaka tıbbi bir müdahale zorunlu olmaktadır. İltihaba karşısında antibiyotik kullanımları, lokal ya da genel tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni ve uzmanlar tarafından da nasihat edileni antibiyotik kullanımıdır. Düzenli devam edildiği takdirde apseler zamanla yok olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.