Anasayfa » Kalp - Damar Hastalıkları » Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı
Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı
Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı: Yürek çarpıntısı esnasında ne yapılmalı, yürek çarpıntısı sırasında yapılması gerekenler nelerdir, yürek çarpıntısı esnasında ne yapmalı, kalp çarpıntısı derhal yapılması gerekenler nelerdir alanında uzman kalp hekimleri bu sorularınızı yanıtladı.

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı

 

Kalp Çarpıntısı sırasında ne yapılmalı, yürek çarpıntısı esnasında yapılması gerekenler nelerdir, kalp çarpıntısı esnasında ne yapmalı, yürek çarpıntısı derhal yapılması gerekenler nelerdir alanında uzman yürek hekimleri bu sorularınızı yanıtladı. Kesintisiz veya ara ara yaşadığınız kalp çarpıntıları önemli sorunlara yol açmasın istiyorsanız, kalp çarpıntısı derhal şunları uygulamaya itina gösterin:

 

 

Kalp Çarpıntısı Sırasında Yapılması Gerekenler

 

Yürek çarpıntısı başladığında, çarpıntının kaynağının tespit edilmesi gerekmektedir. Ani efor sarfından nedeniyle meydana geldiğini düşünüyorsanız uzanmalı ve bir zaman dinlenmelisiniz. Egzersiz, korkma, uyarılma ve sinirlenme sonrası oluşan yürek çarpıntılarında da istirahat etmek önemlidir.

 

Aşırı kafein, içki kullanımı, kansızlık, panik hücum, kalp hastalıkları, tiroid, astım, yüksek kan basıncı, buhran, ritim düzenleyici ilaçların kullanımı da kalp çarpıntısı nedenleri aralarında yer almaktadır. Yürek çarpıntısı sırasında oturmak yada uzanıp istirahat etmek yapacağınız en doğru harekettir. Sebebi saptama edilemeyen yürek çarpıntıları için en kısa zamanda doktora başvurulmalı ve çarpıntının kaynağı belirlenmelidir.

 

çoğu kez tekrarlayan kalp çarpıntıları kalp rahatsızlıklarının habercisi olabilmektedir. Bir Takım durumlarda gerginlik, aşırı alıştırma ve bitkinlik, uykusuzluk yürek çarpıntılarına niçin olabilmektedir. Ev veya iş ile ilgili sıkıntılı zamanlar geçiriyorsanız farkına varmadan sıkılmış olabilirsiniz ve kalp çarpıntılarınız bu sebepten nedeniyle ortaya çıkmış olabilir.

 

  • Derin ve kuvvetli bir şekilde öksürün.
  • Ikınma manevrası yapın.
  • 20-30 saniye kulağınızı ve burnunuzu kapatarak üflemeye çalışın.
  • Soğuk ve buzlu bir içecek için veya ellerinizi fazla soğuk su ile içi doldurulmuş bir barbar daldırın.

 

Yürek çarpıntıları hastalık habercisi olabildiği gibi pozitif sigara içmek, içki, dermansızlık, sinirlenmek, kansızlık, sindirim güçlüğü, çay, kahve ya da zehirlenmelerden de kaynaklanabilmektedir. Belirli dönemlerde tekrarlayan yürek çarpıntılarınız varsa en kısa zamanda doktora başvurmanız gerekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.