İştahınızı azaltacak 10 gıda

Uzun süre tok tutan ve iştahı azaltan gıdalar diyetlerin başarılı olmasını sağlayan etkenlerin başında geliyor. İşte sizi tok tutarken iştahınızı azaltacak sağlıklı gıdalar…

er pazartesi başlayan diyetler çoğu zaman başarı ile son bulmaz. Diyet yaparken çoğu zaman çok aç hissedersiniz ve böylece diyetten çabuk bir şekilde vazgeçersiniz. Fakat bu yanlışı doğru beslenmeyle düzeltebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizi uzun süre tok tutan yiyecekleri tüketmek olacaktır. Bazı besinler beyninize sinyal gönderir ve iştahınızın azalmasına yardımcı olur. İşte iştahınızı azaltacak gıdalar:

1. Elma

Elma mükemmel bir lif kaynağıdır ve içerisinde bulunan yüksek su oranı ile tok hissetmenizi sağlar. Elmanın içerisinde bulunan pektin kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olur. Elmayı ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

2. Avokado

Avokadonun içerisinde bulunan sağlıklı yağlar ve lifler tok kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca en iyi yağ yakan meyvelerden biri olmasıyla kilo vermede etkilidir.

3. Tarçın

Tarçın kan şekerinizi düşürmenizi sağlar. Aynı zamanda tatlı isteğini de giderir. İştahınızın azalmasına yardımcı olur. Süte tarçın katarak ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

4. Bitter çikolata

İçerisinde yüzde 70 kakao olan çikolataları tercih edin. Bitter çikolatadaki acı tat iştahınızı azaltmak için beyne sinyal gönderir ve tokluk hissi verir.

5. Yumurta

Yumurta tam bir protein kaynağıdır. Sabah kahvaltılarınızda yumurta tüketirseniz sizi uzun süre tok tutar.

6. Kurubaklagiller

Kurubaklagiller ailesinde yer alan mercimek, nohut, kuru fasulye, barbunyayı sofralarınızdan eksik etmeyin. Protein ve lif açısından çok zengin olan kurubaklagiller sizi uzun süre tok tutar. İştahınızı kontrol altına alır.

7. Yoğurt

Proteini yüksek besinler arasında yer alan yoğurdu ara öğünlerde veya yemeklerin yanında düzenli olarak tüketebilirsiniz. Yoğurt, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve iştahınızı azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.