Himalaya tuzunun faydaları saymakla bitmiyor!

Himalaya Tuzu, Kaya tuzlarının oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir.

Himalaya kristal tozu ?milyonlarca yıl öncesi kuruyan bu denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında kalarak kristalleşirler.

Dünyada kristal tuz yataklarından en önemlisi Pakistan’da bulunan ve Himalaya kristal tuzu olarak adlandırılan tuzdur.

Bu tuzların en büyük özelliği oldukca küçük molekül yapısına sahip olmalarıdır.

Kristal tuzların küçük molekül yapısı, hücre zarından kolayca girip çıkmasını sağlar.

NEDEN İNSANIN TUZA İHTİYACI VARDIR?

İnsan vücudunun neden tuza ihtiyacı vardır? Doğa da yaşam birkaç temel maddenin üzerine kurulmuştur.

Bunlardan birincisi oksijendir. Oksijen olmadan 3 dakika bile yaşamamız olanaksızdır. Oksijeni herhangi bir gazla değiştiremeyiz. Bunu herkes bilir. Bilmesek de kendiliğinden nefes alıp veririz.

Sadece insan yaşamını değil aynı zamanda bütün canlıların yaşamını derinden etkileyen diğer iki madde ise su ve tuzdur. İnsan vücudundaki bütün canlı olayları, su içerisinde ve suyla olmaktadır.

Bunun yanında suyun insan vücudundaki en önemli görevi enerji üretmektir. Su hücre zarından içeri akın ederken bildiğimiz elektrik enerjisi üretir. Özellikle beynin ve sinir sisteminin temel enerji kaynağı budur.

Suyun hücreden içeri girebilmesine ise tuz yardım eder. Vücutta bütün hücreler vücut suyu diye adlandırılan sıvının içerisinde yüzerler. Hücre suyu ile hücrenin içinde yüzdüğü vücut suyu arasında tuz yoğunluğu farkı vardır.

Bu fark vücutta ozmos gücünü yaratır. Canlı hücrelerin içinde bulunduğu vücut suyu ile yaptığı madde alışverişi bu ozmos gücüne bağlıdır.

Yani hücreye yaşamı veren ozmos gücüdür. Çünkü canlı hücrelerde olan bütün metabolik olayların temelini ozmos oluşturur. Ana rahminde embriyo tuzlu su içerisinde gelişir ve özellikle hamileliğin son birkaç ayında her iki günde yenilenir.

SÜREKLİ İÇİLEN KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜNÜN, ŞU FAYDALARI GÖRÜLMÜŞTÜR

Vücudun asit baz dengesini olumlu etkiler.
Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.
Dolaşım sistemi ve organları olumlu etkiler.
Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

İNSAN NORMAL KOŞULLARDA SAĞLIKLI DOĞAR…

Sağlığını korumak için günde 2,5 litre suyu Himalaya kristal tuzu katarak içmelidir.

DÜZENLİ KULLANIMLA ŞU RAHATSIZLIKLARIN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLUR

Yüksek tansiyon (beyin kanaması,kalp krizi ,felç, v.s. rahatsızlıklara sebep olur.)
Kilo kontrolü
Depresyon (lityum’la)
Stres (seretonin salgısını sağlamaya yardımcı olur.)
Böbrek taşlarının ve kumlarının erimesine .
Kalp ritmini düzenleme ve kalp damar hastalıkları
Migren
Kemik erimesi (osteoporoz)
Gut hastalığına
Kireçlenme ve romatizmaya
Kanserli hücrelerin oluşumunu önlemeye ve tedavisine yardımcı olur.
Uyku düzeni sağlar.
Diabet (şeker) hastalığına
Alzheimer(rafineri tuza konan aliminyumlu katkı maddeler alzheimer hastalığa yol açar.)

Astım ve alerjiye (1 litre suya 2 çay kaşığı himalaya katılıp her gün 10 dakika buharında durularak tedaviye yardımcı olur. )

Kaslardaki güç kaybına
Yaşlanmayı geciktirir.
Maksimum enerji kaynağı olduğundan yorgunluğa karşı, kramp ve adele ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
Hafıza, unutkanlık ile ilgili sorunlarda
Sedef, egzama, siğil gibi cilt rahatsızlıklarına,
Akne ve uçukta (himalaya %26 lık tuzlu sudan siğil, uçuk ve akneye sürülür ve zamanla iyileşmeye yardımcı olur.)
Cilt lekeleri ve çillere tuzlu sudan ( himalaya tuzundan) akşam yatmadan sürüp üstüne kreminizi sürdüğünüzde zamanla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

84 MİNERALLİ KRİSTAL TUZUN KULLANILMASI

Kristal tuz cam bir kavanoza konur, üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde %26 lık doymuşluğa ulaşır. Bu kristal tuzlu eriyik su=SOLE dir ve artık kullanıma hazırdır.

Çünkü 256 milyon yıl önceki temiz denizler o dönemin ekolojik koşullarının etkisi ile aşırı Güneş ışınlarıyla kurumuş ve bu güneş enerjisini içinde hapsetmiştir.

YÜKSEK TANSİYON HASTALARININ KULLANIM ŞEKLİ

Günlük tüketmemiz gereken ortalama 2,5lt. (bünyeye göre artabilir) suya ilk hafta 1 çay kaşığı Himalaya Tuzu çözeltisinden katarak içilecek. İkinci hafta 2,5 litre İçeceğiniz suya 2 çay kaşığı Himalaya Tuzu katılır ve düzenli içilmelidir.

Vücudumuzun ihtiyacı olan su ve mineraller hücreler tarafından yeterince alındığından hücrelerin kuraklığı giderilecek ve zamanla yüksek tansiyonun tedavisine yardımcı olur.

Kristal tuzsuz su içildiğinde vücudun doğal minerallerini eksilterek, vücut hücrelerine girmeden süzgeçten geçer gibi vücuttan çıkıp gider. Bu nedenle kristal tuzlu su içmeliyiz.

DİĞER SAĞLIK PROBLEMLERİNDE VE SAĞLIKLI İNSANLARDA KULLANIM ŞEKLİ

Günlük içmemiz gereken 2.5 lt. suya 1 çorba kaşığı himalaya tuzu katılmalıdır. Bu enerji ve yaşam kaynağı suyu sabah aç karına, yemeklerden yarım saat önce ve 2 saat sonra, 1′er bardak içmelidir. Yemeklerde kesinlikle su içmemeliyiz.

Oysa 84 elementli himalaya kristal tuzlu su kürü insan fizyolojisinin birkaç ay gibi kısa sürede kendini toparlamasına, hücrelerin yenilenmesi, onarılması tedavisine maksimum seviyede yardımcı olur. Himalaya tuzlu su kürünü sürekli yapmamız gerekir. Çünkü 84 mineralli himalaya kristal tuzu vücudumuz için gerekli olan mineralleri içerir.

CİLT GÜZELLİĞİNE YARDIM İÇİN SÜRÜLEREK KULLANIM ŞEKLİ

Cilde sürülerek faydalı olmaya çalışırken İÇME KÜRÜNÜ sürekli uygulamak lazımdır. Akne (sivilce) üzerine %26lık erittikten (Himalaya Tuzu) karışımından sürün ve kuruduktan sonra günlük kreminizi uygulayın.

SEDEF VE EGZAMALARDA YARDIMCI OLUR

Her gün hasta bölgeye dayanabileceğiniz oranda bu himalaya kristal tuzu % 26 lik çözeltiden(Himalaya Tuzu) sürün. Önce haftada 2 gün küvet suyuna 0,5 – 1 kg. himalaya kristal Tuzu katılarak 20 dakika beklenir. İlk önce kızarıklık ve yanma olabilir. Küre devam edildikçe zamanla iyileştiği ve tamamen yok olduğu görülecektir. İyileşmeye başladıkça banyo kürü haftada 1 e indirilmelidir. Bu esnada himalaya kristal Tuzlu su kürünü içmeye kesinlikle devam etmelisiniz.

SİĞİLLERDE TEDAVİYE YARDIMCI OLUR

Su kürünü içmeye devam etmelisiniz. Aynı zamanda himalaya kristal Tuzlu çözeltiden (Himalaya Tuzu) her gün 2 kez sorunlu bölgeye sürülmelidir.

CİLT LEKELERİ, ÇİLLER İÇİN TEDAVİYE YARDIMCI OLUR

İçerek tedavi yanında %26 lık çözeltiden(Himalaya Tuzu) çilli bölgeye günde 2 kez sabah akşam komple sürülür ve kuruduğunda günlük kullandığınız nemlendiriciden sürülür. Bu esnada güneşli günlerde yüksek faktörlü güneş kreminizi muhakkak sürmelisiniz. Birkaç ay sonra sonuca inanamayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.