Göz Kanlanmasına Ne İyi Kazanç?

Göz Kanlanmasına Ne İyi Kazanç?

Tek bir favori ya da iki gözde pat diye husule gelen göz kanlanmasının aşağıda böylece fazla sorun yatabiliyor. Fakat birçok süre göz kanlanması basit sebeplerden husule geliyor. Fakat yine de hastalık vericisi bir problem olduğu için, göz kanlanması tedavisi uygulanmalıdır. Evde doğal yöntemlerle ve son derece sağlıklı uygulamalarla göz kanlanmasına çözüm bulabilirsiniz. Göz kanlanmasına ne iyi gelir sizler için açıkladık.

Hepimiz hayatımızın bir döneminde göz kanlanması (göz kızarıklığı veya göz kızarması) ile karşılaşabiliriz. Bu sorun bir gözümüzü veya ikisini ansızın etkileyebilir. Göz kanlanması göz akındaki (gözün beyaz olan dış yüzeyindeki) damarların şişmesi veya açılması sonucu meydana kazanç.

Göz kanlanmasıyla beraber şu belirtiler de oluşabilir:

Göz ağrısı
Kaşıntı
Göz akıntısı
Göz şişkinliği
Flu görme gibi görme problemleri
Bu belirtiler olmadığında göz kanlanması hiç rahatsızlık vermez. Göz kanlanması zamanla oluşabildiği gibi, göz yaralanması ya da alerjiler nedeniyle bir anda de ortaya çıkabilir.

1. Soğuk kompres uygulayın: Buz torbalarını gözünüze beş dakika uygulayın. Bu hem damarları daraltacak keza de gözünüzü rahatlatacaktır. Buzu direkt olarak göz kapağının üzerine koymaktan kaçının, çünkü buz yanıklarına sebep olabilir. Bunun yerine buzu ince bir havlunun içine sarabilirsiniz.

2. Yüzünüze su çarpın: Uyandığınızda göz kanlanması varsa, yüzünüze soğuk su çarpmayı deneyin. Bu keza kaşıntılı , şişmiş gözleri ya da alerji nedeniyle kanlanan gözleri dindirecektir.

3. Salatalık ve gül suyu: Diğer bir çare yöntemi de salatalık dilimlerini veya gül suyuna batırılmış pamuğu göz kapağının üzerine koymaktır. en düşük 15 dakika baştan başa bunları göz kapağının üstünde tutun. Bunu günde 2 defa yapın.

4. Çay poşeti: Eğer göz kanlanmasına göz şişmesi eşlik ediyorsa çay poşeti (bilhassa yeşil dere poşeti) koymayı deneyin. Sıcak suyun içinde birkaç saniye tuttuktan sonradan onları çıkarın, soğutun ve göz kapağının üstüne koyun.

5. Gözlerinizi koruyun: Göz kanlanmasına sahip olun ya da olmayın gönder güneş ışığından gözlerinizi koruyun. Güneş ışığı göz kanlanmasına sebep olmakla birlikte göz etrafında kırışıklıklara da sebep oluyor.

6. Yeterince su için: Göz kuruluğu göz kanlanmasının sebebi olabilir. Bundan kurtulmak için günde en az 8 bardak su için. Ayrıca yeterince su içmek genel sağlığınız için de kayda değer.

7. Alerjenlerden Kaçının: Eğer göz kanlanması alerjilerden kaynaklanıyorsa, alerjenlerden kaçınmanız önemli.

8. Süt: Göz kanlanması ve kaşıntısı için pamuğu sütle ıslatıp , nezaketle göz kapaklarınıza sürün. Bu ayrıca gözlerinizi rahatlatacak hem de göz kanlanmasını azaltacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.