Damar sertliği belirtileri

Damar sertliği belirtileri

Öteki bütün hastalıklara nazaran yürek hastalıklarında geç tanı ve geç tedavi olması daimi hasarlara ve ölümcül tehlikelere yol açtığı için, hastalıkların belirtileri önemsenmeli ve mutlaka “neyim var benim” diyerek bir uzmana tetkik olunmalıdır. Damar sertliği hastalığı da bu önemli kalıcı problemlere ve vefat riskine yol açan bir rahatsızlık olduğu için, aşağı yazmış olduğumuz damar sertliğinin belirtileri sizde ya da yakınlarınızda mevcutsa, anında uzman bir yürek doktoruna görünmelisiniz.

Damar sertleşmesi belirtileri nelerdir?

Damar sertleşmesinin belirtileri önemsenmediği süre kalp krizi ve beyin kanaması gibi ölüme sebebiyet veren rahatsızlıkların husule geldiğini söyleyen bilirkişi yürek doktorları, şu belirtileri önemsemek gerektiğini vurguladılar:

Damar sertliği belirtileri başında kalp ritmi bozuklukları ve göğüs sıkışması gelmektedir. Kesintisiz kalp ritminizde bağdaşmazlık olduğunu hissediyor ve göğsünüz sıkışıyorsa, damar sertliğinden kesin olmama edebilirsiniz. Bilhassa göğüs sıkışması bütün yürek hastalıklarında en manâlı belirtidir. Damar sertliği kalpte başlamış ise sorun önemli olmakta ve yüksek dağ kası uyumlu olarak kasılıp gevşemekte güçlük çekmektedir. Kasılma ve kramplarda damar sertliği belirtisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.