Çivi Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Tırnak mantarı zorlu bir hastalıktır ve genellikle ayaklarda oluşur. Tırnak mantarı ile mücadelede ilk önce bir deri doktoruna görünmeli ve yerinde tedaviye vakit kaybetmeden başlamalısınız.

Çivi Mantarına Nebati Çözüm

Tırnak mantarı engebeli bir hastalıktır ve genellikle ayaklarda oluşur. Tırnak mantarı ile mücadelede ilk olarak bir deri doktoruna görünmeli ve uygun tedaviye zaman kaybetmeden başlamalısınız.

 

Çivi mantarına ilaçlarınız fayda etmiyorsa yada evde çözüm bulmak zorundaysanız sizlere vermiş olduğumuz bitkisel tırnak mantarı çözümlerine göz atabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan tariflerin herhangi bir ast etkisi de bulunmamaktadır.

 

Bitkisel Tırnak Mantarı Tedavisi

  • 1 nehir kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla dere ağacı yağı

Antiseptik özelliği bulunan çay ağacı yağı, enfeksiyon sonucu oluşan tırnak mantarlarında başarılıdır. Akarsu ağacı yağı ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımıyla mantar bulunan bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra pamuğu mantarın üzerinden alın ve temiz bir diş fırçası ile mantarlı bölgeyi fırçalayın. Günde 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Tedaviyi uygularken tırnaklarınızın uzun olmamasına ve uygulama ardından tırnağın ıslak kalmamasına özen gösterin.

 

Çivi Mantarına Nebati Yağlarla Çözüm

  • 2 damla kekik yağı
  • 1 akarsu kaşığı zeytinyağı

Antiseptik özellikte olan kekik yağı, çivi mantarında bulunan mikrop ve parazitleri gidermede etkilidir.  Kekik yağı ve zeytinyağını karıştırıp mantar bulunan bölgelere uygulayın. Yarım saat dek bekledikten daha sonra durulayın ve tırnak diplerini tamamen kuruladığınızdan kesin olun. Günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Çivi Mantarına Doğal Çözüm

  • 1 dere kaşığı beyaz sirke
  • 1 çay kaşığı sarımsak yağı

Malzemeleri karıştırıp mantar yer alan bölgeye sürün. Arkasından yağı sürdüğünüz bölgeyi bandajla sarıp 2 saat değin bekleyin. Bu uygulamayı her gün tekrarlayarak mantarın iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.