Cinsel Güç Artırıcı Besinler

Günlük hayatımızı sürdürürken aldığımız besinlerin çoğu beslenme amaçlıdır. Kimi zaman psikolojik nedenlerin de etkisiyle cinsel isteksizlik ve buna benzer sorunlarla karşılaşılması normaldir. Bu gibi durumlarda ilaç desteği almayı düşünen kişiler dahi oldukça fazladır. Bu ilaçlardan uzak durarak doğal yollardan cinsel gücü artırmak isteyenler içinse yapılan araştırmalar ışığında afrodizyak besinlerden bahsedeceğiz.

Erkekler için;

maydanoz, badem, susam,greyfurt, kuşkonmaz, bezelye, şalgam, salatalık, kuşkonmaz, fındık, antepfıstığı, karpuz, bal, kivi, istiridye, mango, soğan ve domates gibi besinler cinsel gücü artırmak adına oldukça faydalı besinler. Özellikle istiridye ve hindi fazla miktarda çinko ihtiva ettikleri için erkeklerde sperm sayısını artırarak cinsel isteğin artmasını sağlamakta oldukça yararlılar.

Kadınlar için;

Kadınların baharatlı yiyeceklerden erkeklere göre daha fazla etkilendiği bilinmekte; baharatlı yiyeceklerin kadınlarda oluşturduğu terleme sex sırasında ortaya çıkan terleme ile benzerlikler gösteriyor ve cinsel isteği artırıyor.

Ahududu, tarçın, çilek, çikolata ise kadınların alabileceği en güzel afrodizyaklar. Özellikle çikolata kadınlarda mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlıyor ve cinsel isteği artırmakta kadınlar için birebir.

Yanlız fındık, çikolata gibi besinlerin kalori değerleri oldukça fazla olduğu için bu besinlerin alınmasında dikkatli davranarak çok aşırıya kaçmamakta fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.