Bebek Ve Çocuklarda Alerjenlere Dikkat !

Ciltte alerjik reaksiyonlar, kaşınma, kızarıklı gibi şikayetleriniz varsa, bazı parfüm maddeleri size alerji yapıyor olabilir. Bu alerjik durumlar, yaş grubu ve cinsiyete göre değişiklik gösterebilir.  Aynı zamanda bebekler ve çocuklar bu alerjik parfüm maddelerine karşı daha hassastır. Bu sebeple daha hassas olan bebek cildi için ürün seçimi önem kazanmaktadır.

 

Hangi Parfüm maddesi ve Hangi Ürün Masum Nasıl Anlayacağız?

Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümit Ukşal, parfüm alerjisi ve suçlu parfümlerle ilgili bilgi verdi.  Prof. Dr. Ümit Ukşal, “Parfüm alerjileri ile ilgili paniğe kapılmaya gerek yok.  Ancak, özellikle bebekler ve çocuklar için doğru güvenli ürünü seçmek önemli.  Tüketicinin parfüm bileşenlerinin alerji riskini değerlendirebilmesi mümkün değil, bu nedenle üretici firmaların kullandıkları parfüm maddelerini doğru seçmesi, tüketicinin ise kullanacağı ürünü dikkatli seçmesi gerekiyor.” dedi.

 

Üreticiler Avrupa Birliği Regülasyonu ve Araştırmalarından Haberdar mı?

Prof. Dr. Ümit Ukşal, suçlu parfüm maddeleri ve güvenli ürün seçimi konusunda ise şu yorumlarda bulundu; “Avrupa’da yapılan çok merkezli bir araştırmada alerji yapma potansiyeli bulunan alerjen parfümler değerlendirilmiş ve ortaya 26 alerjen parfüm çıkmıştır.  Avrupa Birliği Regülasyonlarına göre bu alerjen parfümlerin etiket üzerinde mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.  Bu alerjen 26 parfüm bellidir.  Tüketiciler ürün içeriklerine dikkat etmeli. Bu parfümlerin olmadığı ürünleri seçmek gerekir.”

 

Bebekler İçin Güvenli Ürün Nasıl Anlaşılır : “Göz Yakmaması Yetmez”…

 

• AB tarafından belirlenen 26 alerjen parfümü içermemeli

• Paraben ve alkol içermemeli

• Ph değeri bebek cildine uyumlu

• Gerçek göz yakmayan formüle sahip olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.