B12 ve Ginkgo Bilobayı eksik etmeyin!

B12 ve Ginkgo Bilobayı eksik etmeyin!

Zihin yorgunluğu çoğu zaman beden yorgunluğunun da önüne geçerken özellikle de sıcak aylarda had safhaya ulaşıyor.

B12 vitamininin ve mabed ağacı olarak ta bilinen ginkgo biloba bitkisinin zihin yorgunluğunu aldığı biliniyor. 

Günlük hayatın getirdiği stres, yorgunluk, trafik, sınav, evlilik gibi bir çok koşturmacanın insanı bedenen yorduğu gibi zihinsel olarak ta yorduğunu hatta zihinsel yorgunluk önemsenmeyen, ancak fizyolojik açıdan insanı en çok hasara uğratan yorgunluk çeşididir. Zihinsel yorgunluk uykusuzluk, konsantrasyon bozuklukları, gerginlik, tahammülsüzlük şeklinde dışa vurum sergiler. Bu ve buna benzer etkiler kişinin sosyal hayatında olumsuz değişimler yaşatır. Eğer sizde aynı durumda olduğunuzu ve stres altında olduğunuzu hissediyorsanız zihinsel yorgunluğun içindesiniz demektir.Zihinsel yorgunlukta doğal yardımcımız B vitaminidir, B vitamini 40 farklı formda mevcuttur. B vitamini suda eriyen vitaminler grubundadır ve günlük olarak alınması gerekmektedir. Vücutta depolanamayan bu vitaminler beslenme açısından oldukça önemlidir.

Son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren ginkgo biloba bitkisinin tam bir zihin dostu olduğunu dile getirmek gerekr.Yapılan araştırmalar neticesinde mabed ağacı olarak da bilinen ginkgo biloba bitkisinin zihinsel fonksiyonları korumada etkili bir bitki olduğu ortaya çıkmıştır. Ginkgo biloba, hafif beyin kanaması, unutkanlık, konsantrasyon zafiyeti, anlama zafiyeti, hafıza güçlüğü, uyku sorunu, yorgunluk gibi beyin fonksiyonlarındaki zayıflama etkilerinde kullanır. Kısacası ginkgo bitkisi tam bir zihin canlandırıcıdır.

“B12 vitaminini deniz ürünlerinden, et ve süt ürünlerinden, yumurta ve peynirden alabiliriz”

B12 vitaminini deniz, et ve süt ürünleri ile yumurta ve peynirden alınabileceği gibi B vitamini kompleksleri ve ginkgo bitkisi bir araya gelince günlük hayatın koşturmacasına karşın doğal destek olarak  alınması gereken bir gıda takviyesi oluşuyor. B vitaminlerinden özellikle büyük öneme sahip B12 vitaminini deniz ürünlerinden, et ve süt ürünlerinden, yumurta ve peynirden alabiliriz. Akşamları eve daha zinde gitmek istiyorsanız, sevdiklerinizle daha kaliteli zaman geçirmek, uyku kalitenizi arttırmak istiyorsanız, B vitamini kompleksi ve ginkgo bitkisini günlük almalısınız.Aradaki farkı düzenli kullanım sonucunda hemen fark edeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.