Ayvalık lösemi hastası Erol için seferber oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaşayan ve tedavisi İzmir’de özel bir hastanede devam eden lösemi hastası Erol Karayaz‘ın annesi Seval Karayaz’ın sosyal medya üzerinden “oğlunun ilik nakli olabilmesi için donörün hazır olduğu, ancak ilaç giderleri için yaklaşık 310 bin lira para gerektiğini” duyurması üzerine Ayvalık Kent Konseyi, harekete geçti.

Ayvalık Kaymakamlığından kampanya için gerekli izinleri alan İlçe Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç, İş Bankası Ayvalık Şubesinde Erol Karayaz adına bir hesap açtı, Cumhuriyet Meydanı’nda da bağış toplama standı kurdu.

Ayvalık Belediyesinin de destek sağladığı “Erol Karayaz’ı Kurtarma Kampanyası” sosyal medya üzerinden ve çeşitli kanallardan kamuoyuna duyuruldu. İlçe halkının hatta yurtdışında yaşayanların da büyük destek verdiği kampanya kapsamında kısa sürede 160 bin lira toplandı. İlik naklinin yapılabilmesi için gereken ilaçların ilk dozunun yurtdışından sipariş verildiği öğrenildi.

“ŞU ANDA ÇOK MUTLUYUM”

Anne Seval Karayaz, Ayvalık halkının ve yerel yöneticilerin arkalarında olduğunu söyledi.

“Şu anda çok mutluyum” diye Karayaz, “İlacın ikinci dozunun siparişi için Kent Konseyi mücadele veriyor. İki haftalık dozun siparişini verdik bu arada. Allah bin kere razı olsun halkımızdan, duyarlı insanlarımızdan. İlacın ikinci dozunun aşamaları için çabalıyoruz. En kısa zamanda onu da temin edeceğimizi umut ediyorum. Erol artık her yerde tanınıyor, biliniyor. Allah herkesten razı olsun, haklarını helal etsinler” ifadelerini kullandı. 

Karayaz, ilacın ilk dozunun temin edilmesinden dolayı Erol’un çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Hücreler tedavi altına alındı. İlaç geldiği gibi uygulanmaya başlanacak. Genel durumu iyi. Donörümüz de hazır. İlaç gelip uygulandığında 28 gün sonra ilacın etkisinden sonra bakılıp biyopsi yapılacak sanırım. Daha sonra ilik nakli olacak Allah’ın izniyle. Atlatacağız, çok umutluyum” diye konuştu.

Baba Mustafa Karayaz da yerel yöneticilere teşekkür ederken, “Ayvalık halkımız, Kent Konseyimiz, Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer, Kaymakamımız Namık Kemal Nazlı, milletvekillerimiz hepsi birlik oldular. Kenetlendiler Erol’u yaşatmamız için, var güçleriyle çalışıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. İnşallah oğlumuzu da iyileştiririz” dedi.

“AYVALIK BUNU BAŞARACAK”

Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç de kampanyaya büyük ilgi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ayvalık yaz sezonu dolayısıyla bu günlerde oldukça kalabalık. Banka hesabının yanı sıra dışarıdan stant kurularak makbuz karşılığı bağış yapmak isteyenler vardı. Bunun için de ayrı bir izin aldık. Bugün Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda açtığımız stantta makbuz karşılığı bağışlar alınıyor. Şuana kadar 160 bin lira civarında bir para toplandı. İlk doz için aile dün Ankara’daydı. İlk doz ilaç için Türk Eczacılar Birliğinin hesabına parayı gönderdik. İnsanlarımız duyarlı, Ayvalık bunu başaracak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.