Ayak Parmakları Neden Ağrır Ve Nedeni

Ayak parmaklarında oluşan ağrılar çoğu sebeplerden meydana gelir. Ayak aslında çok hassastır ayağımızı bir yere vursak ilk darbeyi ayak parmakları alır ilk ağrıyan ayak parmakları olur. İnsanı dengede bile tutan ayak parmaklarıdır. Bezende ayak parmakları rahatsız ayakkabı giymekle de meydana gelir. Fakat bunun yanında başka nedenlerde meydana gelir.

Ayak Parmaklarının Ağrısı Nedenleri Ne Olabilir?

Başta gelen belirtilerden 1. Tırnak batmasıdır. Tırnak batması çoğu sebeplerden meydana gelir. Ayakkabı dar olması, yanlış tırnak kesimi tırnakları çok derinden kesme gibi sorunlar tırnak batmasına neden olur.
Ayak parmağında hem ağrı hemde bükülme olabilir. Ayak parmağınız acıyor ve pençe gibi bükülmüş bulunuyor. Parmak bükülmesi çok dar ayakkabı giymekten olabileceği gibi bazı insanlarda yaşlılık nedeniyle görülebilir. Sinirlerinde tahribat olan şeker hastalarında da söz konusu olabilir.
Ayak parmağınız acıyor ve ucu içe dönmüş ise buna çekiç parmak deniliyor. Parmak bükülmesi gibi çekiç parmağın da nedeni ayakkabı sorunudur, bu durumda yüksek ve sivri topuklar ayağın ön tarafını sıkıştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.