Alzheimer hastalarına önemli tavsiye

Doğru beslenme insan sağlığını direk etkiliyor. Vücudu ve yaşam kalitesini olumlu yönde geliştiren sebzeler ise yaşam süresini uzatıyor. Uzmanlar, mucize besinleri ve faydalarını sıralıyor.

Kaliteli, uzun ve sıhhatli bir yaşam sürmek için yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmek gerekiyor. Uzun bir ömrün sırrı ise tercih edilen besinlerde gizli olmakta. Bunun ise 7 mucize besinde olduğunu ifade eden uzmanlar, ciddi altın kuralları ve bu besinleri sıralıyor…

ALZHEİMER`DA YEŞİLiN GÜCÜ

Yeşil yapraklı bitkiler bununla birlikte gövde vasıtası ile nitrit oksite çevrilen organik nitrat kaynağıdır. Nitrit oksit insan metabolizması için vazgeçilmezdir. Marul, gaz ve kan basıncını düşüren nitrit oksit, kan akışını destekler. Yeşil yapraklı bitkiler mental berraklığı artırır. Depresyonu önler ve Alzheimer gibi sorunların riskini azaltır.

KARACİĞER İÇİN ENGİNAR

Karaciğer dostu olarak da adlandırılan enginarın, içerdiği vitamin, mineral yoğunluğu ve anti-toksin özelliği ile çok sayıda hastalıkta gıda desteği şekilde kullanılır. Mide ve sindirim sistemi dezenfekte eder. Bunun dışında yürek hastalıklarında, romatizma ve gut hastalığında, safra kesesi ve karaciğer rahatsızlıklarında faydalıdır.

KALP SAĞLIĞINA PAZI

Bu bitki en bilindik iki antioksidan için kaynaktır: Syringic asit ve kaempferol. öncelikle karbonhidratları basit şekere dönüştüren enzimi inhibe ederek kan şekerini düzenlemede yardımcıdır. Kansere neden olan toksinlerden öteki hücreleri korur, inflamasyonu azaltır. yürek rahatsızlığı, diyabet ve öteki kronik sorunların riskini azaltır.

SARIMSAK MUCİZESİ

Sarımsak; 33 çeşit kükürt bileşiği, 17 çeşit aminoasit, flavonoidler, çinko, magnezyum, kalsiyum, A vitamini, B ve C vitaminleri içermektedir. Son yapılan çalışmalarda sarımsağın genlerimizi etkilediği bulunmuştur. Bu özelliğiyle epigenetik bir gıda olan sarımsak DNA diziliminde hücre yıkımını önleyerek yaşlanmayı geciktirmektedir. Stres, üzüntü ve hareketsizlik hücre yıkımını arttırdı. Tüketilen sarımsak yardımıyla bu yıkım olmaz.

ÜLSERE BİBERİYE

Biberiyede bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, mide ülserinde, hazımsızlık ve sindirim sisteminin yavaş çalıştığı kabızlık bunun gibi pozisyonlarda, migren tipi kafa ağrılarında faydalı olur.

KOLESTEROLE KARALAHANA

Karalahana kolesterolün düşmesine ve kanserden korumaya destekçi olur. Karalahana bununla beraber bedenin toksinlerden korunma sistemini de besleyici fitokimyasalları içerir.

DAMAR SERTLEŞMESİNE ISPANAK

ıspanak, damar sertleşmesini engelliyor. bununla beraber yürek hastalıklarıyla bağlantılı inflamasyonu azaltan doğal bileşik olan fitokimyasalları içeriyor. Bu ve içeriğindeki vitamin, mineral, antioksidan ve fitokimyasalların etkisini artıracak kombinasyonlar yapıyor. Hücreleri toksinlerden arındırıyor.

KAFA AĞRISINA İLAÇ GİBİ HAVUÇ

Havuç salatalarda, her çeşitli et ve sebze yemeklerinde kullanılmalıdır. Unutkanlığa karşı kullanması yaygındır. Son senelerde erken bunama, Alzheimer, yürek krizi, kronik baş ağrılarında, deri ve akciğer kanserine karşı kullanılmaya başlanıyor. ayrıca bilhassa 50 yaş üstü bireyler için cinsel sorunlarına derman olur. arzusu ve güdüyü artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.