Kuytu kalp krizi belirtileri nelerdir?

AIDS Nasıl Bulaşmaz?

AIDS nasıl bulaşmıyor, HIV nasıl bulaşmaz, HIV virüsü nasıl bulaşmaz, AIDS bulaşmama yolları nelerdir AIDS hastalığının bulaşma yolları kadar, nasıl bulaşmadığı da merak konusu. AIDS hastalığına sebebiyet veren HIV virüsü,…

AIDS nasıl bulaşmıyor, HIV nasıl bulaşmaz, HIV virüsü nasıl bulaşmaz, AIDS bulaşmama yolları nelerdir AIDS hastalığının bulaşma yolları kadar, nasıl bulaşmadığı da merak konusu. AIDS hastalığına sebebiyet veren HIV virüsü, HIV-1 ve HIV-2 olarak meydana gelmekte, HIV-2 nadir görülür iken HIV-1 en yaygın olanıdır. bu virüs vücuda girdiği zaman bağışıklık sistemini zayıflatıp çökertiyor ve vücut mikroplara karşı dirençsiz kalarak hastalanıyor.

AIDS nasıl bulaşmaz?

AIDS hastalığı sadece kan yoluyla, cinsel ilişki yoluyla ve anneden bebeğe olmak üzere 3 şekilde bulaşmaktadır. Doku ve organ nakli, kan transferi, açık yaranın AIDS hastasının kanıyla teması bu hastalığın kan yoluyla bulaşma çeşididir. En fazla bulaşma yolu ise anne sütüdür. Anne AIDS olduğunun farkında değil ise bu hastalığı bebeğine bulaştırır.

İşte AIDS nasıl bulaşmaz sorunuzun ayrıntılı yanıtı…

Yanaktan öpüşme ile, tükürükle bulaşmaz.
AIDS terleme, deriye dokunma ile bulaşmaz.
Hastanın havlusunu kullanma, elini sıkma, hastayı kucaklama ile bulaşmaz.
Yiyecek içecekten, aynı tabakta yemek yemekten, aynı çatal kaşık kullanımından bulaşmaz.
Aynı tuvaletin ve havuzun kullanılmasından, aynı evi paylaşmaktan, aynı kıyafetleri giymekten bulaşmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.