AIDS 1 haftada belli olur mu?

AIDS 1 haftada belli olur mu?

AIDS bir haftada belli olur mu, AIDS kaç haftada belli olur, AIDS ne zaman belli olur, AIDS ne zaman ortaya çıkar, AIDS ne zaman belirti gösterir, AIDS 1.hafta belirtileri bulaşıcı…

AIDS bir haftada belli olur mu, AIDS kaç haftada belli olur, AIDS ne zaman belli olur, AIDS ne zaman ortaya çıkar, AIDS ne zaman belirti gösterir, AIDS 1.hafta belirtileri bulaşıcı hastalıklar arasında en çok korkulan bu hastalık kaç hafta içinde kendini belli eder sizler için araştırdık. AIDS hastalığının 1. hafta belirtileri nelerdir ve testin ne kadar süre sonra yapılması doğru sonucu verir gelin hep birlikte yaptığımız araştırmayı okuyarak öğrenelim.

AIDS bir haftada ortaya çıkar mı?

AIDS hastalığına neden olan HIV virüsü vücuda girdikten yaklaşık 1-12 hafta içinde belirtilerini göstermeye başlamaktadır. Fakat bu belirtiler AIDS’e özgün belirtiler olmadığı için, hastalığın anlaşılması güç oluyor ve akla ilk olarak AIDS varlığı getirilmiyor. Çünkü bu süre zarfı içinde hissedilen belirtiler başka hastalıklarda da görüldüğü için, AIDS hastalığı ilk evrelerde bu belirtilerle anlaşılamamaktadır.

AIDS hastalığında bir hafta ile on iki hafta arasında ortaya çıkan belirtiler ateşlenme, terleme, fenalık hissi, kas ve kemiklere yoğun bir ağrıdır. Aynı zamanda boğaz ağrısı, ishal, lenf bezi şişmeleri, iştahsızlık, bulantı da bu dönemin başlıca belirtilerindendir. AIDS hastalığının kesin olarak anlaşılması için, virüsün vücuda girmesinin üzerinden 2 hafta geçmesi gerekir. Ancak 2 hafta sonra yapılan testlerle AIDS anlaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.