“Acemi kasaplar” hastanelik oldu

Bayram namazının ardından kurban kesimlerinin başladığı Adıyaman’da kurbanlıkları keserken yaralanan 45 kişi, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Vücutlarının çeşitli yerlerinden hafif yaralanan vatandaşların bir kısmı, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kent merkezinde kurbanını kesmeye çalışırken hayvanın altında kalan Mahmut Yılmaz’ın ise koluna 9 dikiş atıldı.

Yılmaz, yakınları tarafından getirildiği Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Malatya’da kurban keserken yaralanan vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Yaralananların büyük çoğunluğu tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Nihat Güneri (28) kolundaki kesiğin derin olması nedeniyle ameliyata alındı.

Kadınların da bulunduğu yaralılar arasında bir kişi büyük baş hayvanın üzerine düşerek kolunu kırdı.

Gaziantep’te yaralanma sonucu Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Acil Servisine çok sayıda vatandaş başvurdu.

Sol elini yaralayan ve tedavisi tamamlanan Ömer Torunlar, koyunun dersini yüzerken bir anlık dalgınlıkla elini kestiğini belirtti.

Şanlıurfa’da ise elinden ve ayağından yaralandığı görülen yaklaşık 60 kişi, kentteki hastanelerin acil servislerine götürüldü. 

Yaralılardan İbrahim Tektek, para kazanmak amacıyla kurbanlık keserken yaralandığını söyledi.

Kurbanlığı kestikten sonra derisini yüzmeye başladığını anlatan Tektek, bu sırada kullandığı bıçağın kayarak elini kestiğini anlattı.

İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu sabah acemi kasaplarla doldu. Çok sayıda kişi yaralanarak acil servise koştu. Kimisinin elinden kimisinin kolundan yaralandığı görüldü. Hastaneye gelenler arasında başından yaralanan bile vardı.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu arada, Çekmeköy Alemdağ’da Bahattin Bilgücü (57) isimli vatandaşın kurban kesimi sırasında fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Bilgücü’nün kurbanlık hayvanın tepmesi sonucu rahatsızlandığı ileri sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.