40 Yaşından Sonra Genç Görünmek

0 Yaşından sonra genç görünmek her bayanın isteyeceği bir durumdur.Yaşın ilerlemesinle beraber deride yaşlanma sürecine girer.Amerikada belli Plastik Cerrahlar toplanıp 187 ikiz kişi arasında yaşam biçimdeki farkların yaşlanma üzerindeki etkisini buldular.

Bu ekip ikizlerin yaşam biçimleri, beslenmeleri ve öz geçmişlerine ait bilgileri incelediler.Fakat bu incelemede sadece yüz incelendi beden olarak incelenme yapılmadı.Bu yapılan inceleme sonuçlarında bazı bilgiler ortaya çıktı.

40 Yaşından sonraki kilo fazlası olan bayanın kilo azı olan bayandan daha genç göründüğü belirlendi.Uzman ekip, 40 yaş sonrasında bir kaç kilonun eklediği yağların yüzdeki kırışıklara iyi geldiğini savunuyor.Ayrıca uzman ekip yaşın daha ilerlemesinle beraber bu durumun daha çok belirgin hale geldiğini söylüyor.

Özellikle araştırmayı yapan Bölüm Şefi’nin yüzüm daha genç görünsün diye kilo alınmasını önermediklerini de vurgularken, yüz daha genç görünürken bu kez alınan kilolar özellikle bel çevresinde toplandığında hem sağlık hem de görünüm açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceğinin altını çiziyor.

40 Yaşından Sonra Nasıl Genç Görünülebilir ? Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kilo problemi bir yana, genç bir yüze sahip olmanın en önemli sırrı ise sağlıklı yaşamaya özen göstermekten geçiyor.
Araştırma sigara içenlerin ve güneşin zararlı ışınlarından korumayanların ikizinden daha yaşlı göründüğünü ortaya çıkardı.
Ayrıca boşanan ikizin evli ya da bekâr olandan da en az 2 yaş daha yaşlı görünen bir yüzü olduğu görülüyor.

Yani bu yazılarımızda sizlere vereceğimiz en önemli bilgi özellikle zararlı olan sigara kullanmamanızı, stresten uzak durmanızı ve güneşin zararlı ışınlarında muhakkak güneş koruyucu kullanmanız gerektiğinden bahsettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.